Skip to main content

Żeński Chór Kameralny Di Nuovo

DYRYGENT: Dorota Wojnowska

Kiedy były nastolatkami połączyła je wspólna pasja – muzyka. Jako chórzystki Marcinek Singers – Canticum Novum I LO im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, pod dyrekcją Doroty Wojnowskiej z sukcesami realizowały swoją pasję. Dziś są zaangażowanymi mamami, aktywnymi zawodowo kobietami pełnymi energii i marzeń do spełnienia.
Jednym z tych marzeń był powrót do śpiewu. Realizując ten cel w 2017 roku absolwentki „Marcinka” powołały do życia Żeński Chór Kameralny Di Nuovo. Za pulpitem stanęła ta sama co niegdyś, pełna energii i pomysłów dyrygentka Dorota Wojnowska.
Istotną częścią działalności Zespołu stało się uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych Miasta Poznania. Można do nich zaliczyć choćby koncert na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu w ramach obchodów 100-lecia I LO, Koncert Inauguracyjny 42. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego, koncerty w ramach Poznańskiego Kolędowania oraz Grand Prix Polskiej Chóralistyki.
Chór Di Nuovo prezentuje bogaty i zróżnicowany repertuar, obejmujący zarówno muzykę sakralną, jak i świecką, klasyczną i współczesną. Zespół bierze udział w festiwalach i konkursach chóralnych, zdobywając wysokie oceny i nagrody. Wśród nich są m.in. Złoty Dyplom na VI Rzeszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek (2019), Grand Prix w XV Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie (2020), III miejsce na VI Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej „Pater Noster” w Strzepczu (2022), Srebrny Dyplom w V Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej „Nadzieja w Chórze” (2022), Złoty Dyplom na X Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym Per Musicam Ad Astra (2023), udział w XV Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym im. ks. Edmunda Szymańskiego w Murowanej Goślinie (2023), Złoty Dyplom oraz nagrodę specjalną przyznawaną za „Radość muzykowania” w Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym w ramach Ogólnopolskiego Forum Chóralistyki „Wrocław Miastem Muzyki” (2023).