Skip to main content

Chór Music Everywhere

DYRYGENT: Beata Śnieg

Chór Music Everywhere powstał w październiku 2010 roku jako Chór Sceny Muzycznej Gdańsk, a od stycznia 2016 roku działa pod nazwą Chór Music Everywhere. W jego skład wchodzą studenci oraz młodzi ludzie czynni zawodowo, których połączyła pasja śpiewania. Dziś Music Everywhere to nie tylko zespół chóralny, ale również organizatorzy autorskich projektów muzycznych, takich jak „Karuzela gna”, „Galactis”, czy „Winter Songs”. Chór współpracuje z czołowymi polskimi artystami, zapewnia oprawę muzyczną wielu wydarzeń na zaproszenia instytucji kultury i sztuki, a także bierze udział w realizacji projektów telewizyjnych i radiowych. Music Everywherejest również założycielem Ogólnopolskiego Festiwalu Music Everywhere.
Założycielem, dyrygentem oraz kierownikiem artystycznym zespołu jest Beata Śnieg, absolwentka i pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Pasja, wytrwała praca, jak również poszukiwanie głębi muzyki przyniosły chórowi wiele osiągnięć oraz nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach i konkursach, w tym pięć nagród Grand Prix, dwadzieścia trzy złote dyplomy, osiem srebrnych dyplomów, jeden brązowy dyplom i dwanaście nagród specjalnych.