Skip to main content
[vc_empty_space height=”50px”][vc_single_image image=”8656″ img_size=”full” alignment=”center”]
[vc_empty_space height=”50px”]

Chór Mieszany „Hasło” z Poznania

DYRYGENT: Kateryna Ciszak

Chór HASŁO – jako chór męski – został założony przez grupę pracowników Dyrekcji Kolei w Poznaniu w październiku 1922 roku – skupiał amatorów, zafascynowanych muzyką chóralną. Ważnym elementem pracy zespołu była popularyzacja polskiej pieśni chóralnej w kraju i za granicą. Znaczące osiągnięcia zespołu w krzewieniu kultury muzycznej zostały docenione. W 1973 roku Chór Męski HASŁO został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.
W roku 1986 dyrygentem został znany w środowisku muzycznym chórmistrz Henryk Górski, długoletni kierownik artystyczny chórów Teatru Wielkiego w Poznaniu i w Warszawie.
Ważnym wydarzeniem w życiu chóru był koncert jubileuszowy z okazji 95 – lecia istnienia, który odbył się 11. listopada 2017 roku. Był to jednocześnie ostatni występ pod kierownictwem wieloletniego dyrygenta a zarazem przyjaciela chóru – Henryka Górskiego
Aktualnie Chór Mieszany HASŁO pracuje w 30- osobowym składzie. Na jego czele stanęła asystentka dotychczasowego dyrygenta – Kateryna Ciszak. Pod jej batutą chór wziął udział w listopadowym KONKURSIE CHÓRÓW, który odbywał się w ramach Pierwszej Edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Gospelownia, z okazji XV-lecia Poznańskich Warsztatów Gospel oraz XX-lecia chóru Gospel Joy. Zespół zajął II miejsce.
Członkowie zespołu reprezentują różne zawody i instytucje. Tworzą grono kolegów i przyjaciół, których łączy umiłowanie wspólnego śpiewania; są mu oddani bez reszty.

 

Program Konkursowy:
KYRIE – Piotr Jańczak
Alta Trinita Beata – Anonim
Pieśń – Józef Świder
Szła dzieweczka do laseczka – opr. Antoni Gref
VIVA LA MUSICA – IVAN EROD

[vc_empty_space height=”50px”]