Skip to main content

Chór Kameralny „Tibi Domine

DYRYGENT: Dariusz Zimnicki

Chór Kameralny „Tibi Domine” powstał w 2011 roku. Tworzą go studenci i amatorzy muzyki chóralnej. Szczególnie cenią sobie renesansową polifonię i współczesny dysonans.

Chór występuje w warszawskich kościołach, regularnie bierze udział w konkursach chóralnych oraz w projektach z innymi zespołami.

Jest jednym z trzech chórów wchodzących w skład Chóru Politechniki Warszawskiej.

Zespół ma na swoim koncie wykonania dzieł wokalno-instrumentalnych: „Carmina Burana” Carla Orffa, „Misa Buenos Aires” Martina Palmeriego, „Stworzenie świata” Josepha Haydna czy IX Symfonię Ludwiga van Beethovena. W 2017 roku jubileuszowe „Nieszpory” W.A. Mozarta wykonał wraz z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej.

Chór bierze udział w warsztatach i masterclassach m. in.: z Ghislaine Morgan w czasie V edycji konkursu Cantu Gaudeamus czy Ai Hooi Lim i Mattim Skredem w ramach II Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Artystycznej „Osobowość dyrygenta” na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (2016). Koncertował z zaprzyjaźnionymi chórami z Francji (Choeur Eolides), Australii (North Sydney Boys High School Choir) i Włoch (TVE – torino vocalensemble).

Najważniejsze osiągnięcia zespołu to: dwa Złote Dyplomy oraz Grand Prix V Międzynarodowego Konkursu Chóralnego ”Cantu Gaudeamus” w Białymstoku (2021), Grand Prix oraz Złota Longa na VI Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym Muzyki Dawnej „Ars Longa” (2020), II miejsce i Złote Pasmo na festiwalu “Fala dźwięku” w Łodzi (2019), Srebrny Dyplom na II Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Cantu Gaudeamus” w Białymstoku (2017), II miejsce na 17. Festiwalu Pieśni Sakralnej w Grójcu (2016), II miejsce na VI Ogólnopolskim Konkursie „Ars Liturgica” w Gnieźnie (2014).

Chór prowadzą prof. UMFC dr hab. Dariusz Zimnicki i Jakub Prasał.