Skip to main content

Chór Collegium Cantorum z Chełmna

DYRYGENT: Michał Rajewski

Chór Collegium Cantorum działa w Chełmnie od listopada 1998 roku. Jego założycielem i dyrygentem jest Michał Rajewski. Chór działa obecnie pod Chełmińskim Domem Kultury.
W skład chóru wchodzą śpiewacy amatorzy: młodzież szkolna, studenci i osoby dorosłe. W repertuarze sięga do muzyki dawnej i współczesnej, zarówno sakralnej, jak i świeckiej. Zespół bierze udział w konkursach i festiwalach oraz koncertuje na terenie całego kraju, śpiewa podczas uroczystości kościelnych, państwowych i rocznicowych.
Jest członkiem Kujawsko – Pomorskiego Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Wystąpił w dwóch programach telewizyjnych: „Nie ma jak Polska” oraz „Pianobus Tomka Stroynowskiego”. W okresie od września 2020 maja 2022 roku wraz z innymi chórami zaśpiewał w Warszawie dwa Oratoria: „Sprawiedliwe” i „1920 Dróg do wolności” Jerzego Cembrzyńskiego. 7 maja 2022 r. miała miejsce premiera płyty CD z Oratorium „Sprawiedliwe”, w której jednym z wykonawców jest Chór Collegium Cantorum z Chełmna.
Ostatnie osiągnięcia:
– 2023: Srebrne Pasmo podczas XI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chóralnej w Sławie
– 2023: Złoty Dyplom podczas 3. Wojewódzkiego Konkursu Chórów i Orkiestr o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko – pomorskiego.
– 2023 Srebrne Pasmo odczas III Wielkopolskiego Festiwalu Pieśni Religinej „Ofiaruję Tobie w Morzewie
– 2022 Złote Pasmo podczas Wojewódzkiego Konkursu Chórów i Orkiestr o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko – pomorskiego
– 2022 Brązowy Dyplom podczas IV Ogólnopolskiego Konkursu i Festiwalu Chóralnego Musica in Urbe w Bydgoszczy